( Egy szerződés fél évtől 18 hónapig is eltarthat, amit - szintén az ideiglenesség-érzet miatt - nem hasonlítok össze az otthoni ún. hűségnyilatkozattal... )
Ezt hívják egyébként szakszerű módon "Top up Pay as you Go"-nak, ami nagyjából olyasmit jelent, hogy "úgy fizetsz, ahogy használod".
Ennek okán az ötletet továbbvitték.

Már nem csak a telefonod egyenlegét, de a buszbérletedet is feltöltéssel intézed. Meg a metrójegyet is.
Tulajdonképpen az utazáshoz használt oyster card (kép) - amit érthetetlen módon egy afrodiziákumról neveztek el - nem más, mint egy kis chippel ellátott kártya, amire pénzt, meg szolgáltatást töltesz fel. Vehetsz heti buszbérletet, metróbérletet -utóbbit árban a metró zónáihoz alakítva. De ha gondolod, rátehetsz mondjuk 10 fontot, és azt addig használod, míg el nem fogy. Ha soha semmivel nem mész, megmarad. Én mondjuk a hotelba 4-5X tudok elmenni itthonról, vagyis inkább onnan hazasietni. Merthogy a metró olcsóbb reggel 7 előtt, és este 7 után. Akkor csak £2 egy út ezen a távolságon. Nap közben £ 2,50.


Ja, eredetileg nem is az oysterről akartam írni, hanem az elekromos szekrényben levő kis pöcökről, ami szintén ezen az elven működik. Onnan jutott eszembe, hogy tegnap mosás közben lejárt. Vagyis elment a villany...
Babus hozzáfűznivalója:
Vészhelyzet esetén, ha nem tudod feltöltetni, akkor jobban be kell nyomni és adományoz 5 fontot, amit persze pótolni kell.
Állítólag ez azért van így, mert annyi a bérlemény, hogy mire kijön a számla addigra már kitudja hanyadik bérlő költözött ki, vagy be.Szóval fel kell töltenem...
Megyek is...
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése